?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next EntryЦя церква - одна з моїх найулюбленіших. Для того, щоб її побачити, не треба їхати в Росію. Знаходиться споруда в смт Вороніж Шосткінського району Сумської області.
Михайлівська церква зведена в 1776-1781рр., мурована, штукатурена, двохярусна, триконхова,однобанна. Імовірно, автором проекту був видатний київський архітектор І.Г.Григорович-Барський: дуже вже церква у Вороніжі за планом подібна до збудованої ним на Подолі в Києві Покровської церкви.

Порівняйте самі: ліворуч - Михайлівська церква, праворуч - Покровська.   ">
Далі - цитата з Вікіпедіі: «Церква в плані  складається з квадратної центральної частини з напівкруглими апсидами з півночі та півдня, з прилеглою злегка витягнутою алтарною частиною з напівкруглою апсидою, фланкованою по боках ризницею та дияконником, та квадратного притвору. З західного боку на початку XXст. прибудована дзвіниця, яка з’єднана з церквою гранованим переходом.План верхнього ярусу повністю повторює план нижнього. Нижні приміщення перекриті системою напівциркульних сводів, а в заокруглених частинах - конховими. Верхній ярус споруди перекрито банею на високому восьмигранному барабані та системою напівциркульних та конхових сводів.


В декорі фасадів переважають пілястри, які членують стіни й барабан бані. Капітелі пілястр - іонічного ордеру, ускладненого гірляндою поміж волютами. На кутах пілястри розкреповані й мають заглиблені панелі - це створює додаткову світотіньову гру.


Фігурна лиштва, декор іонічних капітелів пілястр та численні ліпні барельєфи сюжетного й орнаментального змісту надають більшої яскравості цій барочній споруді.»

 

Такої кількості ліпних барельєфів на зовнішніх стінах немає більше в жодної православної церкви.
Первинні інтер'єри, на жаль, не збереглись.


Comments

( 3 comments — Leave a comment )
turtat
Dec. 16th, 2010 08:06 pm (UTC)
Да в этих местах ТАКАЯ церковь кажется на первый взгляд (мой взгляд:))миражом. А в этом селе было пять! церквей.
tasha_kr5
Dec. 17th, 2010 07:46 am (UTC)
В наши дни их осталось, по-моему, три.
Оксана Заблоцька
Nov. 12th, 2012 12:12 pm (UTC)
Церков у Воронежі було сім. І це селище (у 17-18 ст. було сотенним козацьким містечком.
( 3 comments — Leave a comment )